סגל המרצים

הרב יהושע פפר - קרן תקווה

דיקן

יהושע פפר

הרב פפר גדל באנגליה ועלה ארצה כדי ללמוד בישיבות (בעיקר ישיבת מיר, ירושלים).לאחר נישואיו התמחה בדיני ממונות וכיהן במספר תפקידים בתחום הרבנות והדיינות.
כן פרסם ספרים בהלכה (ספר “בנין השטר”, שזכה לפרס עיריית ב”ב לספרות תורנית) ומחשבה יהודית (“Prophecies and Providence”), ופרסם מאמרים רבים בפורומים שונים.
לרב פפר תואר ראשון ושני במשפטים (שניהם בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית, ואת התמחותו השלים בבית המשפט העליון.
הוא חבר בלשכת עורכי הדין ואחראי על תחום המשפטי והגותי במכון מד”ת (מכון למדיניות תורנית). משנת 2014 מנהל את המחלקה החרדית ב”קרן תקווה”, מלמד בישיבת “חדוות התורה”, ומרצה באוניברסיטה העברית.
בשנת 2017 הקים את כתב-העת “צריך עיון”.

גולן להט

אוניברסיטת ת״א

גולן להט

ד”ר גולן להט, מומחה למחשבה מדינית, פילוסופיה והתנהגות פוליטית, הינו מרצה בחוג למדע המדינה באוניברסיטת ת”א ובבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל. ספרו האחרון הינו “לחשוב מחדש על הקידמה: ההשלכות הפוליטיות של תורת ההכרה של קאנט” (פלגרב מקמילן, 2013). קדם לו הספר “הפיתוי המשיחי: עלייתו ונפילתו של השמאל הישראלי” (עם עובד).
להט הינו עמית במכון להעצמת האזרח, ומרצה בקביעות במרכז ע”ש “יצחק רבין”, בבית החינוך של “דרך רוח” באוניברסיטת ת”א, ביחידה ע”ש דב לאוטמן בפקולטה לחינוך באוניברסיטת ת”א ובפני סגלי הפיקוד הבכירים והזוטרים בצה”ל.

הרב יצחק ברוך רוזנבלום

ישיבת נהורא​

יצחק ברוך רוזנבלום

הרב רוזנבלום גדל בבני-ברק ולמד בישיבות ‘קול תורה’ ו’מיר’ שבירושלים. לאחר נישואיו שימש כר”מ בכולל ‘אורייתא’ ורב קהילת ביהכנ”ס הגר”א בשכ’ גרין-פארק בקרית ספר. בתקופה זו ייסד וערך את כתב-העת התורני-אלקטרוני ‘דאצ’ה’, במסגרתו יצאו לאור 100 גיליונות. משך תקופה זו התפרנס מכתיבה ועריכה תורנית, בין היתר כחבר מערכת ‘מפעל תרי”ג מצוות’ ועורך בסדרת הספרים שיצאו על ידה. משמש כיום כר”מ בישיבת ‘נהורא’ שבמבוא-חורון, כמנהל רוחני ור”מ לשיעורי מחשבת-ישראל בישיבת ההסדר החרדית ‘דרך חיים’ שבגן-יבנה, וכעורך כתב-העת התורני ‘קולמוס’ היוצא לאור על ידי עיתון ‘משפחה’

רן ברץ

מידה

רן ברץ

רן ברץ הוא העורך המייסד של אתר ‘מידה’. ברץ לימד פילוסופיה, היסטוריה ומחשבה ציונית בשורה של מוסדות בישראל, בין היתר בתוכנית ‘אבני פינה’ של האוניברסיטה העברית. הוא גם חבר סגל בכיר ויועץ במדרשת עין-פרת. ברץ התמחה בפילוסופיה יוונית וכתב בתחום זה, בהצטיינות יתרה, עבודת דוקטור באוניברסיטה העברית. פרסם שלל מאמרי דעה, מסות ומאמרי מחקר בעיתונים וכתבי עת מובילים בישראל. כיהן כיועץ בכיר לענייני הסברה במשרד ראש הממשלה.

עמיעד כהן

קרן תקווה

עמיעד כהן

יליד 1982, למד במשך חמש שנים בישיבה בעלי. לאחר השירות הצבאי כסגן מפקד פלוגה ביחידת “אגוז”, שימש כרכז הביטחון וכמזכיר היישוב עלי עד שנת 2015. לאחר מכן מונה לנהל את אזורי התעשייה והיזמות העסקית ב”חברה לפיתוח מטה בנימין”. מאז 2010 מרצה כהן בנושאי מוסר ויהדות במגוון מקומות, כולל מכינות קד”צ “בני ציון” ו”עין פרת”. כיום משמש כהן כמנכ”ל “קרן תקווה” בישראל, מו”ל כתב העת “השילוח”, ושותף במיזמים עסקיים בתחום הביטחון והטכנולוגיה העילית.

משה קופל

פורום קהלת

משה קופל

משה קופל הוא חבר המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן ומשמש כיו”ר פורום קהלת. הוא קיבל את הדוקטורט שלו במתמטיקה ממכון Courant, והמשיך את מחקרו במכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון. תחומי המחקר העיקריים של ד”ר קופל במדעי המחשב כוללים למידה חישובית ותיאוריית הבחירה החברתית. עבודתו בתחום סיווג טקסט וזיהוי מחברים זוכה להצלחה רבה ונעשה בה שימוש נרחב ביישומים מסחריים, משפט וביטחון. פרופ’ קופל פרסם גם שני ספרים ומאמרים רבים על ספרות רבנית, עם דגש מיוחד על לוגיקה והסתברות. הוא גם ייסד וערך את כתב העת “הגיון”, אשר מוקדש לנושאים אלה. פעילותו הפוליטית של פרופ’ קופל כוללת שותפות בניסוח שתי הצעות לחוקה עבור מדינת ישראל, כולל הצעה משותפת עם מיכאל איתן, לשעבר יו”ר ועדת החוקה והמשפט של הכנסת. כמה חוקים שניסח שפרופ’ קופל גם נחקקו בכנסת.

חיים נבון

מדרשת לינדנבאום

חיים נבון

יליד 1973. למד 13 שנה בישיבת הר עציון. בעל סמיכה לרבנות מהרב אהרן ליכטנשטיין ומהרבנות הראשית לישראל. בעל תואר ראשון בחינוך ממכללת הרצוג ותואר שני במחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כיהן במשך עשר שנים כרב קהילת השמשוני במודיעין. מלמד גמרא, תנ”ך ומחשבת ישראל במדרשת לינדנבאום, במכללת הרצוג ובמדרשת נשמת. פרסם עשרה ספרים בענייני יהדות ושני רומנים. לאחרונה ראה אור (בהוצאת ידיעות ספרים) ספרו “מכים שורשים – ביקורת יהודית על הפירוק הפוסטמודרני”. היה חבר מערכת כתב העת “נקודה”, ובעל טור בו. כיום כותב טור שבועי במוסף התרבות “מוצש” של “מקור ראשון”. עומד בראש תוכנית קרן תקווה לאנשי תורה וחינוך.

אוהד רייפן

מידה

אוהד רייפן

אוהד רייפן הוא מנהל מדיניות ב- Start-Up Nation Central, יוזמה חדשה שצמחה על בסיס הצלחת רב המכר “אומת הסטארט-אפ: סיפורו של הנס הכלכלי של ישראל” (2011). הוא כיהן שבע שנים כעובד באגף התקציבים של משרד האוצר, שם היה מעורב במגוון רחב של תחומים לרבות מסחר ותעשייה, תיירות, ביטוח לאומי, רווחה, קליטת עלייה, תכנון אסטרטגי ופיקוח. רייפן השלים את לימודיו בתיכון בהונג קונג, ולאחר שירותו בצה”ל למד באוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיים תואר ראשון כפול בכלכלה, בתוכנית המצטיינים “אמירים”. בהמשך, קיבל תואר שני בפוליטיקה של הכלכלה העולמית בבית הספר לכלכלה של לונדון. רייפן השתתף כעמית בתכנית העמיתים של קרן תקווה בשנים 2013-2012.

מיקום התוכנית:

משרדי קרן תקווה (רחוב אהליאב 5, ירושלים)

לבירורים ופרטים נוספים

ניתן לפנות במייל 

harediseminar@tikvahfund.org

או להתקשר לטלפון 3934 02-590